Pokaz kotów rasowych„Czas spędzony z kotami nigdy nie jest czasem straconym” - twierdziła francuska pisarka Sidonie - Gabrielle Colette.

Trudno nie przyznać jej racji. Bezsprzecznie to pełni wdzięku i gracji towarzysze człowieka. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, 19 lutego 2017 r. w Zielonych Arkadach będzie można zobaczyć ponad 40 najpiękniejszych kotów rasowych, a także zdobyć informacje na temat kociej adopcji. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Handlowe Zielone Arkady, a partnerem Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bydgoszczy. Patronat nad akcją objął Cat Club Bydgoszcz.

Pomysł uhonorowania kotów specjalnym świętem powstał we Włoszech i z dużą radością został przyjęty również w Polsce, gdzie obchodzony jest od 2006 r.

Na całym świecie istnieje ponad 110 kocich ras. Wiele z nich będzie można zobaczyć przychodząc do Zielonych Arkad. W godzinach 13.00 – 18.00 oprócz obejrzenia wystawy, odwiedzający w ten dzień galerię będą mogli wziąć udział w odbywających się na scenie konkursach oraz zagłosować w plebiscycie na najmilszego kota.

  • O NAS

    Stowarzyszenie Miłośników Kotów Rasowych Cat Club Bydgoszcz zrzesza miłośników, hodowców i właścicieli kotów rasowych i domowych. Od 5 listopada 2005r. jest członkiem federacji felinologicznej Felis Polonia zrzeszonej w największej międzynarodowej organizacji felinologicznej FIFe. Jest to kontynuacja działalności klubu powstałego w 1997 roku jako oddział terenowy nieistniejącego już Stowarzyszenia Hodowców Kotów Rasowych w Polsce.

  • Galerie

  • Na skróty